List Dziekana Arkadiusza Lewickiego do studentów

Szanowni Państwo,

Drogie Studentki, Drodzy Studenci,

przed nami Święta Wielkanocne. Jak pisze Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. dr hab. Przemysław Wiszewski, „niezależnie od naszego stosunku do chrześcijaństwa, w kulturze europejskiej to moment refleksji”.

Ja chciałbym złożyć Państwu z tej okazji najlepsze życzenia świąteczne: spokoju, chwili oddechu i odpoczynku w tych niełatwych czasach.

Jak wszyscy widzimy, rzeczywiście wciąż jeszcze żyjemy w niełatwych czasach. Poziom zachorowań na Uniwersytecie, również na naszym Wydziale, przekroczył ten z listopada 2020 r. Nasza Uczelnia i nasz Wydział podejmują wszelkie działania zmierzające do tego, aby możliwie jak najszybciej opanować tę epidemię. Bo chcemy przecież wszyscy możliwie jak najszybciej powrócić do naszych normalnych działań. I myślę, że również Państwo chcą, abyśmy mogli znowu spotykać się, tak jak wcześniej, bezpośrednio i wspólnie w naszych salach wykładowych. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że obecne warunki „studiowania na odległość” (poprzez zimne ekrany komputerów) nie są, łagodnie mówiąc, optymalne.

Chcemy zapewnić Państwu możliwie jak najlepsze warunki studiów w tych trudnych czasach. To znaczy: zarówno najlepszą jakość kształcenia, jak i odpowiednią opiekę. Zapewniam, że mogą Państwo liczyć na nas.

Są pewne oznaki (ostrożnego) optymizmu. Nauczyciele akademiccy mogli się już zaszczepić. Za jakiś czas możliwość szczepień będzie dostępna dla wszystkich chętnych. I jeszcze: kiedy patrzymy wokół nas – wszędzie jest wiosna…

Życzę Państwu, życzę nam wszystkim, Dobrych Świąt Wielkanocnych – i dobrych następnych tygodni i miesięcy,

Arkadiusz Lewicki

Dziekan

Wydziału Filologicznego

Uniwersytetu Wrocławskiego

Wrocław, w kwietniu 2021 r.

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Wrocławskiego

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Wrocławskiego - Jesteśmy jednostką interdyscyplinarną, kształcącą studentów na czterech podstawowych kierunkach zaliczanych do nauk humanistycznych, na studiach stacjonarnych oraz niestacjonarnych. Dzielimy się na 8 instytutów oraz dwie katedry (filologii niderlandzkiej i judaistyki).