Warsztaty z przekładu

W poniedziałek 9 marca o godz. 17.15 w Instytucie Filologii Polskiej UWr (sala nr 121) odbędą się warsztaty z przekładu polskiej poezji współczesnej na język rosyjski. Zajęcia poprowadzi Siergiej Moreino (Morejno) – rosyjski i łotewski poeta, prozaik i tłumacz, laureat (2018) Nagrody im. Andrieja Biełego za przekład tomu Gdzie wschodzi słońce i kędy zapada Czesława Miłosza. Jesienią ubiegłego roku w Moskwie ukazało się jego tłumaczenie zbioru Trudny las Tymoteusza Karpowicza.

Zapraszamy studentów, doktorantów i pracowników Wydziału Filologicznego oraz wszystkich zainteresowanych problematyką przekładu lub recepcji polskiej poezji drugiej połowy XX wieku. Porozumiewać się będziemy w języku polskim.

Jan Choroszy