List Dziekana do studentów

Szanowni Państwo, Drodzy Studenci

1 października 2020 r. odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego 2020/21 w Uniwersytecie Wrocławskim, również na Wydziale Filologicznym UWr.
Tak więc: zaczynamy.
Dla wielu z Państwa jest to pierwszy rok studiów na naszym Wydziale; dla innych to kontynuacja na wyższych latach studiów licencjackich lub magisterskich; są wśród Państwa również doktoranci.
Cieszę się, że studiują Państwo na Wydziale Filologicznym, największym w naszej Uczelni. Instytuty i katedry (łącznie dziesięć) tworzące nasz Wydział mają dla Państwa interesujące oferty programowe. Zaś miasto Wrocław jest świetnym miejscem do studiowania.
Wszyscy wiemy, że ten nowy rok akademicki przebiega w niełatwych warunkach. Powód jest znany: pandemia.
Zapewniam, że zarówno władze dziekańskie, jak i kierownictwa wszystkich naszych jednostek przygotowały dla Państwa w tej niełatwej sytuacji możliwie jak najlepsze warunki do studiowania. Instytuty i katedry przygotowały już plany zajęć dydaktycznych. Nauczyciele prowadzący poszczególne zajęcia już się z Państwem kontaktują w kwestii ich zasad i form. Administratorzy budynków wydziałowych przygotowali je zgodnie z aktualnymi wymogami sanitarno-epidemiologicznymi. Pracownicy administracji wydziałowej w instytutach, w katedrach, w dziekanacie – pracują w możliwie najlepszy sposób dla zapewnienia obsługi wszystkich spraw studenckich. Ogólne zasady są znane; przypominam Komunikat nr 11/2020 Dziekana Wydziału Filologicznego UWr z dnia 15.09.2020 r.
Wiem, że nie ma rzeczy idealnych. I że jest wiele sytuacji nieprzewidzianych. Ale staramy się jako Wydział, aby rozpoczęty właśnie semestr przebiegał zarówno bezpiecznie, jak też aktywnie i inspirująco.
W konkretnych sprawach mogą też Państwo zwracać się do prodziekanów. Prof. Monika Zaśko-Zielińska podejmuje decyzje dotyczące studiów stacjonarnych, prof. Anna Małgorzewicz dotyczące studiów niestacjonarnych, prof. Justyna Ziarkowska odnośnie działań naukowych (w tym programu „Młody Badacz”), prof. Stefan Kiedroń odnośnie działalności licznych na naszym Wydziale studenckich kół naukowych, potrzeb studentów z niepełnosprawnościami oraz stypendiów (stypendia doktoranckie są w gestii Kierownika Szkoły Doktorskiej, prof. Elżbiety Skibińskiej-Cieńskiej).
A czy wspomniałem już, że Wrocław to świetne miasto do studiowania?

Życzę Państwu wielu sukcesów w trakcie studiów na naszym Wydziale.
Arkadiusz Lewicki
Dziekan Wydziału Filologicznego