Giełda Kół Naukowych

Szanowni Pracownicy, Drodzy Studenci,

mam zaszczyt powiadomić Państwa, że podczas Giełdy Kół Naukowych 24 listopada 2017 roku „nasze” wydziałowe koła naukowe pokazały się znowu z bardzo dobrej strony.
Spośród kół naukowych reprezentujących nauki humanistyczne główną nagrodę przyznano KN „Sznirele Perele” (Katedra Judaistyki). Nagrodę publiczności z kolei otrzymało SKN Germanistów.
Wszystkim członkom nagrodzonych i wyróżnionych kół serdecznie gratuluję.

Wielkie słowa podziękowania należą się członkom wszystkich pozostałych kół z Wydziału Filologicznego, które miały zarówno odwagę zaprezentowania się szerszej publiczności, jak i pomysł na swoje stoisko. Oto one:

• Koło Badaczy Popkultury „Trickster” (IFP)
  • KN Bibliotekoznawców (IINiB)
  • KN „Hesperia” (IFR)
  • SKN „Brandico” (IDiKS)
  • SKN Językoznawców (IFP)
  • KN Historyków Literatury Staropolskiej (IFP)
  • SKN Ukrainistów (IFS)
  • SKN Bohemistów (IFS)
  • SKN Serbistów (IFS)

Giełda Kół Naukowych przypomina pod pewnymi względami konferencję naukową. W obu przypadkach prowadzona działalność naukowa idzie w parze z chęcią i umiejętnością udostępniania jej efektów szerszej publiczności. Poza tym obie inicjatywy mają swoich cichych bohaterów, członków tzw. komitetów organizacyjnych. Radę Kół Naukowych, głównego organizatora Giełdy, reprezentowały dwie delegatki z Wydziału Filologicznego. P. Karolinie Biniek i p. Kamili Zielińskiej, bo o nich tu mowa, pragnąłbym w tym miejscu gorąco podziękować za działania organizacyjne.

Oficjalny komunikat Rady Kół Naukowych dotyczący oceny stoisk podczas giełdy znajdą Państwo na stronie:

Wyniki oceny stoisk podczas Giełdy Kół Naukowych

Grzegorz Kowal